Ugrás a fő tartalomra

BORUSSIA DORTMUND: VÉGRE SIKERÜLHET


Tavaly mindösszesen pár pont hiányzott, ahhoz, hogy megszerezzék az első a helyet a Bundesligában.

(Fotó: bundesliga.com)

Favre érkezésével, a BVB nagyszerűen járt, mert Klopp távozása óta kereste a megfelelő embert a kispadra. Egészen mostanáig. Thomas Tuchel eszméi nem szuperáltak, viszont az a kezdet fényes volt: a 2015/16-os idényben elért 78 pont sok másik szezonban aranyérmet ért volna. A Peter Bosz-érában sokkal hamarabb jöttek a gondok, az általa okozott tüzet, utódja Peter Stöger tudta mindösszesen valamelyest eloltani. Majd aztán jött a Nice korábbi szakvezetője, Lucien Favre. Szemfülesen kihasználva a Bayern München-futballisták és az edzőjük, Niko Kovac között kialakult feszültséget, remek starttal hamar az élre törtek. Az őszi-szezon alatt kiválóan támadott a sárga-fekete gárda, elképesztően gólerősek voltak. Ezen időszakban kiemelkedett Jadon Sancho és Marco Reus játéka, az angol szélső tehetsége igazán beérett, míg Marco csapatkapitányhoz méltóan húzta ki társait a bajból, vezérként mutatta az utat. 

Igazi csodát műveltek. A BayArenéban szeptember 29-én este léptek pályára a Leverkusen vendégeként, itt igazán megmutatták, hogy valóban számolni kell velük. Az első félidő végén hidegzuhanyként érte a Borussia-szurkolókat az amit az eredményjelzőn láttak: Leverkusen - Dortmund 2-0. Azt nem tudni, hogy mely szavak hagyták Favre száját a szünetben - nem is biztos, hogy tudni akarjuk -, egy a lényeg: hatottak. Tanítványai nagyot javultak, hengereltek és fordítottak, aztán rátették az i-re a pontot egy szemkápráztató kontrával. A vége 4-2 lett nekik. Egy másik 90 perc, ami jellemezte a BVB-t az a Bayern elleni klasszikus volt. Egy valószínűnek és reálisnak mondható forgató könyv szerint, ez lehetett volna az a pillanat amikor a München véget vet Alcácerék tündérmeséjének, ám nem ez történt. Rengeteg fordítás és hatalmas izgalmak közepette, a hazaiak megint feltámadtak, megverték az ősi riválist. 


Túl szépnek tűnt, hogy igaz legyen. Magabiztosan tanyáztak a tabella tetején, a téli szünetre oda kötözték magukat, a többiek meg nagy ívben kerülték a sárga-feketéket. Kivétel nélkül minden egyesületnek vannak mérkőzései, amiken nem brillírozik, azt a végén csak behúzza. Ilyet a Dortmund nem tudott az elmúlt években, vagy nagyon nyertek, vagy nagyon kikaptak. Viszont idén ráéreztek a dologra, zörrentették ellenfelük hálóját, az előnyre pedig ráültek. Ez volt a kulcsa a kiváló ősznek.

Ahogy haladt az idő, úgy látszódtak meg a hiányosságok, a lendület fogyott, egyre többször szenvedtek, statikusan járatták a játékszert. Elgyepálta a Düsseldorf, az Augsburg, a Werder Bremen és társai, egy csomó remek csapat, de akkor is ezek kötelező házi feladatok voltak. Ha még nem lett volna elég, megmutatkozott a tapasztalt, jó védelem hiánya. 
Íme egy gyakori eset erre. Pár gólos előnyt a BVB mintaszerű focival fűszerezte az első félidőben. Jürgen Klopp egykori egylete, viszont úgy gondolta, hogy ez nem elég izgi. Fölhozták az ellenfelet, saját magukat altatták, ebből többségben rosszul jöttek ki. 
Mindennek ellenére sokáig a saját kezükben volt a sorsuk, majd egészen a zárófordulóig élt a nagyon halovány remény a Salátástál megkaparintására. Végül nem jött össze.



Jövőre, azonban a Bayern Münchennek még jobban iparkodnia kell, már csak abból kiindulva, ami nyáron történt: a Ruhr-vidéki alakulat hosszabbított Favre-val, a kulcsemberek maradtak, Thorgan Hazard, Mats Hummels, Nico Schulz, Julian Brandt és Paco Alcácer szintúgy csatlakozott a gárdához, és ne feledjük, hogy nem fogják annyiban hagyni azt a bizonyos Bundesliga-címet.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

REAL MADRID - AJAX ELEMZÉS 1-4 (visszavágó) Hogyan okozta az Ajax az idei Bajnokok Ligája legnagyobb meglepetését? fotó: goal.com   Az Ajax gyors fiataljai agyon cselezték, futották ellenfeleiket, irányították a találkozót a Bernabéuban. Ten Haag csapata nagyon elszántan és bátran futballozott, Modricot kivették a játékból, Kroosnak szinte egy jó átadása sem volt és Viniciust is elég keményen megdarálták, ezáltal egy nem mindennapi szerepcsere történt a csapatok között, a Real Madrid volt a kis csapat akinek védekeznie kellett, míg a hollandok irányítottak, azt csináltak amit akartak. Neres a vendégek szélsője sarokkal bebőrözte Carvajalt, majd az oldalvonal mentén megkerülte, Tadic az 1. gólja előtt 5 hazait vert át egy Zidane-csellel és a végén már annyira tét nélküli volt a dolog, hogy Ziyech  25-ről lövöldözgetett, Asensioék rendkívülien megalázó vereséget szenvedtek. Egy pillanata sem volt a Realnak akciót indítani, egyből letámadták őket a vendégek, ak...
COPA AMÉRICA: ARGENTÍNA - KOLUMBIA  ELEMZÉS Nagy rangadóra került sor a Copa América B jelű négyesében. Zapata ünnepel (fotó: copaamerica.com) Magyar idő szerint, vasárnap kezdődött meccsen, mindkét oldalon pályára léptek új nevek, drasztikusabb változás az argentinokat érte, Mascherano és Romero sem válogatott már.  A csapatok egy jó húsz percig csak ismerkedtek egymással, talán Argentína volt a tanácstalanabb, ellenfelük viszont szép lassan elkezdett focizni és egyben irányítani. Messiék sok hibával, gyengén támadtak, - a szurkolóik erőteljes füttyszóval ki is fejezték nemtetszésüket -, többek között Cuadrado rugdosásával próbálták kompenzálni teljesítményüket. Kolumbiát sem kellett félteni, elkezdték a kíméletlen törlesztést, ellenben 45 perc játék után a kapuk még érintetlennek bizonyultak.  A fordulást követően alapos ébresztőt kaphattak a játékosok az öltözőben, noha még nem futószalagon, de végre jött egy-két lehetőség, a pontrúgásokba...
EL CLÁSICO TÖRTÉNELEM Fellapoztuk a világ legnézettebb meccsének régebbi oldalait.   fotó: AFP A spanyol klasszikus első meccsét 1929. február 17-én rendezték, azt a Real Madrid nyerte egy Rafael Morera duplával. A spanyol első osztályban a legutóbbi volt a 178. összecsapás a katalán és a madridi gárda között, ennek a rivalizálásnak, háborúnak komoly politikai, szurkolói történelme van, ami rendkívülien gazdag és részletes. Phil Ball a Morbo (A spanyol foci történelme) szerzője így fogalmazott:  "Annyira gyűlölik egymást, ami megrázó a külvilág számára" 1943 jún. 13-án megrendezett Copa Del Rey (spanyol kupa) elődöntője elég emlékezetesre sikeredett a Barcelona és a Real Madrid között. A Barca Les Corts arénájában lejátszott első felvonást a hazaiak nyerték 3-0-ra. A vendégek egyetlen egy találatot sem tartottak érvényesnek, amit megadott a bíró, Fombona Fernández. A Barcelona rajongói nem utazhattak el a madridi visszavágóra, ezt a...